System engineer till Cambio

maj 5, 2025
Roll Systemingenjör
Kompetensområde Data/IT
Startdatum 2025-05-19
Slutdatum 2025-08-08
Omfattning 80%
Ort Stockholm/Linköping
Land Sweden
Sista svarsdatum 2025-05-09 (Offerter kommer att behandlas löpande)
Kontaktperson Ashin Mahmoud (ashin.mahmoud@keyman.se | 076-027 91 21)
Referensnummer #13354
Övergripande uppdragsbeskrivning

Vi söker nu en systemingenjör/system engineer till Cambio Healthcare Systems AB.

I rollen ansvarar du för avancerad systemadministration för JIRA/JSM och Confluence. Du kommer att arbeta med kontinuerlig ärendehantering och projekt för Cambios Atlassian-miljö. Som en del av ett globalt team kommer du att vara ansvarig för underhåll, support och utveckling gällande driften av JIRA/JSM och Confluence.

Arbetsplats – Cambios kontor i  Linköping/Stockholm eller remote i samråd med beställaren (dock inom Sverige pga GDPR-krav). 

Skallkrav

min 5 års arbetslivserfarenhet som systemadministratör eller systemingenjör
min 2 års erfarenhet att administrera Atlassian’s JIRA/JSM och Confluence på heltid
utmärkt svenska och engelska i tal och skrift

Börkrav

Övriga krav

Bifoga CV i Wordformat under fliken Dokument. CV:t är en viktig del i utvärderingen av konsulten. Det ska tydligt visa att konsulten har den kompetens och erfarenhet som efterfrågas för det aktuella uppdraget.
Offert för detta uppdrag måste skickas in via KeySourcingTool. Svar via mail kommer att få begränsad feedback.
Beskriv gärna kort i ”Kommentar” vid de olika kraven hur konsulten uppfyller dessa.
Leverantören intygar att konsult- och ansvarsförsäkring finns som täcker denna typ av uppdrag enligt branschstandard.
Cambio Healthcare Systems AB kan komma att begära att den konsult som blir utvald att utföra uppdraget ska signera ett sekretessavtal vid uppdragsstarten

Personliga egenskaper

Strukturerad
Självgående

Övrig information

Möjlighet till option på förlängning som längst t.o.m. 2025-11-08.

Bakgrundskontroll kommer behövas för detta uppdrag. 

 


(Om du är helt ny användare och vill registrera dig och ditt bolag i KeySourcingTool – Klicka här)

(Om ditt bolag redan är registrerat i KeySourcingTool men behöver bli affärspartner med KeyMan – Klicka här)

 

Logga in