Roll | Teknikkonsult |
Kompetensområde | Data/IT |
Startdatum | 2025-05-19 |
Slutdatum | 2025-12-31 |
Omfattning | 50% |
Ort | Nyköping |
Land | Sweden |
Sista svarsdatum | 2025-05-09 (Offerter kommer att behandlas löpande) |
Kontaktperson | Ashin Mahmoud (ashin.mahmoud@keyman.se | 076-027 91 21) |
Referensnummer | #13368 |
Övergripande uppdragsbeskrivning
Detta uppdrag innebär att vara resurs som driftstöd med SQL-kompetens på daglig basis efter överenskommelse för att täcka tillfälliga behov inom Regions Sörmland bl.a. under semesterperioder. Omfattning är efter behov och kan under t.ex. semesterperiod innebära tillgänglighet under flera veckor i rad, men med effektivt arbete efter behov upp till 50%. Omfattning kan variera mellan 0-100 % efter överenskommelse.
Ange i offerten pris per timme samt fast pris för tillgänglighet.
Skallkrav
Konsulten skall behärska svenska språket väl i både tal och skrift
Ska ha minst två dokumenterat uppdrag med erfarenhet av liknande uppdrag.
Ska ha minst ha fem års dokumenterad erfarenhet av att ha jobbat med Microsoft SQL
Ska ha minst fem års dokumenterad kompetens inom samtliga SQL-versioner från 2012 och senare.
Ska ha minst fem års dokumenterad erfarenhet av SQL-driftstöd.
Leverantören ska lämna Pris per timme samt fast pris för att bara vara tillgänglig.
Börkrav
Övriga krav
Bifoga CV på svenska i Wordformat under fliken Dokument. CV:t är en viktig del i utvärderingen av konsulten. Det ska tydligt visa att konsulten har den kompetens och erfarenhet som efterfrågas för det aktuella uppdraget.
Offert för detta uppdrag måste skickas in via KeySourcingTool. Svar via mail kommer att få begränsad feedback.
Beskriv gärna kort i ”Kommentar” vid de olika kraven hur konsulten uppfyller dessa.
Leverantören intygar att konsult- och ansvarsförsäkring finns som täcker denna typ av uppdrag enligt branschstandard.
Leverantören intygar att erbjuden konsult, person som ingår i bolagets förvaltnings-, lednings- eller kontrollorgan eller person som är behörig att företräda, fatta beslut om eller kontrollera bolaget eller ev. underleverantör inte omfattas av någon av uteslutningsgrunderna i 13 kap. 1§ och 3§ 2 punkten LOU
Personliga egenskaper
Självgående
Kommunikativ
Analytisk
God social förmåga
Lösningsorienterad
Driven
Flexibel
Övrig information
Bifoga CV på svenska i Wordformat under fliken Dokument.
OBS! Utvärdering av de personliga egenskaperna kan komma att ske vid en eventuell intervju.
OBS! Konsulten ska ingå i ett team, och det innebär att stor vikt kommer att läggas på personliga egenskaper
- För att kunna offerera på våra uppdrag måste du vara registrerad användare i KeySourcingTool och ditt bolag måste även vara affärspartner med KeyMan (kostnadsfritt).
(Om du är helt ny användare och vill registrera dig och ditt bolag i KeySourcingTool – Klicka här)
(Om ditt bolag redan är registrerat i KeySourcingTool men behöver bli affärspartner med KeyMan – Klicka här)